Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı yapılmaktadır.

Hayır. TMS Yapı başta üstyapı projeleri olmak üzere hastane, otel, iş merkezi, sanayi tesisleri vb.. projelerde taahüt işi yapmaktadır. Ancak, bayisi konumunda bulunduğumuz firmaların ürünlerinin kullanıldığı kimi projelerde de sistem uygulamaları gerçekleştirilmektedir. (Ör: Metal Asma Tavan Sistemi, Kuru Duvar Sistemi, Yükseltilmiş Döşeme vb..) 

Bunların yanı sıra çeşitli kurumların süreklilik arz eden bakım/onarım ve yenileme işlerini de hizmet sözleşmesi çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz.

Evet. Tms Yapı, bir mimari tasarım ofisi olmamakla beraber, gerek teklif aşamasında, gerekse yapımını üstlendiği projelerde tasarım, detay çözümleme, yeniden projelendirme gibi işverenin ihtiyacına yönelik tasarım ve mimari proje desteği de vermektedir. Teknik kadrosu bünyesinde deneyimli mimar ve mühendisleri barındıran Tms Yapı, ihtiyaç halinde;

- Mimari konsept proje

- Uygulama projesi

- 3B görselleştirme

- Uygulama detay projeleri ve sistem detayları (Shop drawing)

- Rölöve projesi

- Hali hazır projelendirme (As-Built)

çalışmalarını hiçbir dışa bağımlılığı olmadan gerçekleştirebilmektedir.

Bugüne dek hastane, otel, konut, cafe/restoran projeleri dahil olmak üzere müellifi bulunduğumuz birçok mimari proje bulunmaktadır.

Bina temelleri ve bodrum katlar projelerine uygun olarak bohçalama yöntemi ile sudan yalıtılmaktadır. Bodrum tavanlarına ve perdelerine, projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılmaktadır. Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun şekilde yapılmaktadır. Tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı yapılacaktır. Hidrofor ve su depolarının olduğu mekanlarda gerekli ses yalıtımı yapılmaktadır. Darbe sesi yalıtımı için daire içi döşemelerde elyaf katkılı ses yalıtım şiltesi kullanılmaktadır. Dış cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama sistemi ve/veya projesine uygun şekilde cephede ısı yalıtımı üzerine seramik dış cephe kaplama malzemesi uygulanmaktadır. Bloklarda her iki bağımsız bölüm ve her kat arasında ısı yalıtımı yapılmaktadır.


Whatsapp Destek

TMS Yapı

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?